Targi Agrotech 2023 – podsumowanie

1 rok temu

Wydarzenie Agrotech w dniach od 17 do 19 marca zgromadziło blisko 70 tysięcy uczestników, 450 firm z 15 krajów. – Na tę wystawę warto jechać i 500 kilometrów. Za rok też będziemy – mówili rolnicy z północy Polski.

Zwiedzający oglądali wystawę przygotowaną przez 450 firm z 15 krajów, w tym z Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także z Ukrainy.

Światowe i polskie premiery hitem targów Agrotech

Agrotech 2023 był miejscem prezentacji najnowszych i najpopularniejszych rozwiązań. Przedsiębiorstwa Landini i Case IH wybrały Targi Kielce na miejsce światowych premier modeli, które dopiero co wyjechały z fabryk. Widowiskowe odsłonięcie modelu włoskiej marki 8-310 VS o mocy 300 KM okazało się hitem. Popularnością cieszyły się ciągniki i kombajny na gąsienicach, prezentowali je John Deere, Claas, Case IH, New Holland, Landini. Nowości podziwiano też na stoiskach firm Fendt, Valtra, Deutz – Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Farmtrack, Iseki, LS, Kioti. Zainteresowanie wzbudzał elektryczny model marki Solis.

Z udziału w wystawie zadowolonych jest wielu polskich producentów maszyn rolniczych. Stoiska z różnorodną i bogatą ofertą przygotowali m.in. Pronar, Agro-Masz, Dexwal, Landstal, Hydro – Masz, Metal – Tech, Zasław, Euromilk, Zuptor, Akpil, Bury, Krukowiak, Rolsad, Dziekan. – Targi Agrotech są dla nas bardzo ważne, to największa wystawa w kraju w halach. Ta edycja jest fantastyczna, przyszło bardzo dużo osób, spotykamy nowych i potencjalnych klientów, są składane zamówienia. Jesteśmy zadowoleni – mówi Piotr Stanek, dyrektor sprzedaży krajowej w firmie Unia. Liczni z wystawców jeszcze w czasie wydarzenia zamawiało powierzchnię na przyszły rok.

Zainteresowaniem cieszyło się każde stoisko w 10 halach przygotowanych na wydarzenie oraz na terenie zewnętrznym. Byli producenci urządzeń do obsługi gospodarstw, maszyn do pakowania produktów. Sporo osób pytało o nawozy, środki ochrony roślin, zwłaszcza te ekologiczne. – Rolnicy chcą produkować jak najzdrowiej, więc oczekują naturalnego produktu. Zamówienia mieliśmy przez trzy dni – przekazywali specjaliści na stoisku kieleckiej Industrii. Gospodarze wybierali także w ofercie nasion, materiału siewnego, pasz i preparatów dla zwierząt.

Nagrody i wyróżnienia za innowacyjność dla wystawców Agrotechu

Nowoczesne rozwiązania, tak wśród maszyn, jak i nawozów, zostały zgłoszone przez wystawców do konkursu o Złoty Medal Targów Kielce. Gala, podczas której laureaci zostali nagrodzeni, miała miejsce pierwszego dnia targów Agrotech. Prestiżowe nagrody zostały przyznane za produkty zgłoszone przez firmy Case IH, New Holland, Claas, Merlo, Fendt, Vantage, Hardi, Poznańska Hodowla Roślin i GoudenKorrel.

Zaś przedsiębiorstwo Jar-Met podczas gali otrzymało Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za trzydziestoletnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych charakteryzujących się nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, trwałością i funkcjonalnością.

Podczas gali Targi Kielce doceniły Adama Nowaka, Prezesa Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej podziękowaniem za 15-letnią współpracę w organizacji Finału Krajowego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w Targach Kielce. Zarząd docenił również Leszka Weremczuka, Dyrektora ds. rozwoju sieci dealerskich w firmie Unia, Grupa Kapitałowa Chemirol, za 25-letnią współpracę, wkład w rozwój polskiego rolnictwa, branżowy profesjonalizm oraz zaangażowanie w promocję targów Agrotech w kraju i za granicą.

Konkretnie o dopłatach

Kolejni eksperci – z firm doradczych, udzielali informacji o dopłatach i nowej Wspólnej Polityce Rolnej. Wiele osób wzięło udział w konferencji „Precyzyjnie o rolnictwie”, podczas której specjaliści mówili o możliwościach dofinansowań do nowych technologii i korzyściach, jakie przynosi używanie rozwiązań rolnictwa 4.0. Salę licznie wypełniali rolnicy w czasie warsztatów „Ekoschematy dla producenta rolnego”. Fachowcy z firmy Pro Invest wyliczali dokładnie, jakie pieniądze rolnik może uzyskać w zależności od rodzaju upraw i hodowli. – Szybko, konkretnie, mam obraz, z czego korzystać – mówili zadowoleni z udziału gospodarze.

Informacja Agrotech

Idź do oryginalnego materiału