1. Sofa Cushy, Maja Ganszyniec dla IWC Home
Sofa narożna CUSHY jest częścią kolekcji modułowej zaprojektowanej dla IWC przez Maję Ganszyniec. Odwrócony szew, obłe kształty i podłokietnik w formie poduszki stanowią oryginalne połączenie. Niebywałą wygodę oraz nienaganny wygląd gwarantuje sprężyna falista umieszczona w siedzisku, dzięki której mebel się nie odkształca. Kolekcja CUSHY jest modułowa, co umożliwia konfigurację dowolnego układu mebla. Elementy są w całości tapicerowane i wyposażone w zaciski typu krokodyl, które ułatwiają łączenie i rozdzielanie modułów.
2. Kolekcja U-shape, Tabanda
Moglibyśmy powiedzieć, iż produkt idealny nie istnieje, ale to nieprawda. Przykładem jest kolekcja U-shape, jaki pokazała Tabanda. Półki, które można powiesić w przeróżnych płaszczyznach, a zarazem stołek, podkładka na laptopa, a do tego stół z pięknym blatem z recyklingu, będący efektem współpracy gdańskiego studia z marką Boomplastic z Poznania. Przemyślana, prosta i zarazem niezwykle mądra kolekcja. Tak, jak i stoisko, wykonane z kartonów, które posłużą do pakowania zamawianych produktów.
3. Lampy, Oskar Zięta
Nowością w Zięta Studio są lampy. Można wieszać je pojedynczo lub tworzyć świetlną kompozycję złożoną z kilku, kilkunastu do aż kilkudziesięciu elementów.
4. Parawany, Camfero
Kolorowe meble o zaoblonej formie wyposażone w nieco surowsze elementy (metal) widzieliśmy już w wielu wydaniach i faktycznie – wnętrzom zawsze dobrze robi kolor, faktura i forma. Jednak to, na co zwróciliśmy uwagę poza ofertą meblarską Camfero (marka pochodzi z Krakowa) to parawany i przesłony, czyli po prostu pomysły na aranżację ścian.
5. kooperacja z projektantami, Motiv Home
Udane premiery produktowe zaliczyła marka Motiv Home, która podjęła działania wspólnie z polskimi projektantami w ramach konceptu Alchemia współpracy. Efekty można było oglądać już pierwszego dnia targów, podczas spotkania, zorganizowanego na stoisku marki. Nam najbardziej do gustu przypadł modułowy projekt siedziska duetu mode:lina, a także set mebli outdoor od Vitamina D., ale prawda jest taka, iż każdy z projektów jest przemyślany, a grono zaproszonych do współpracy projektantów reprezentuje te wartości, które tak cenimy.
6. Uchwyty Gest by Krzysztof Renes, PAP DECO
PAP DECO to polska, rodzinna manufaktura, będąca pionierem mosiężnych dekoracji ściennych i uchwytów meblowych – rzeźbionych, a następnie wytwarzanych tradycyjną technologią odlewniczą. Tym razem to, co zachwycające to kooperacja marki z rzeźbiarzem, którego odcisk dłoni przeniesiono na uchwyt.
7. Konsola Linkana, Cyryl Zakrzewski Design
Organiczne formy i manualne wykonanie to znak rozpoznawczy Cyryla. Tym razem ten polski projektant poszedł o krok dalej i zaproponował kolorowe meble gradienty. Ten delikatny mebel ścienno-stojący nawiązuje swym kształtem do lian., co sprawia, iż otrzymujemy mebel niezwykle dekoracyjny.
Jeśli nie w Warszawie, to prace Cyryla zobaczycie już niedługo w Paryżu, podczas Maison&Object oraz na wystawach towarzyszących wydarzeniu.
Fot.: Katarzyna Księżopolska/ MAGAZIF.com, Rafał Ciemny, Weronika Trojanowska (Zięta Studio) Motiv Home, IWC Home, Camfero