Więcej czasu w małe przetwórstwo. Dobrze go wykorzystaj

1 miesiąc temu

Rolnicy i przetwórcy mają więcej czasu w realizację inwestycji na małe przetwórstwo. MRiRW wydłużyło termin z 12 do 18 miesięcy.

7 sierpnia 2024 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie MRiRW z 31 lipca 2024 r. odnośnie do decyzji o wydłużeniu czasu w małe przetwórstwo. Czyli rolnicy i przetwórcy mają więcej czasu w realizację inwestycji w tym zakresie.

Więcej czasu w małe przetwórstwo

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o wydłużeniu terminu działania na małe przetwórstwo. Mianowicie, czas został wydłużony z 12 do 18 miesięcy na realizację jednej z inwestycji w ramach jednego z programów wsparcia. Jak informuje ARiMR:

Z 12 miesięcy do 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy o objęcie przedsięwzięcia wsparciem i nie później niż do 31 marca 2026 roku.

Opublikowane rozporządzenie zmienia rozporządzenie w sprawie szczegółowego przeznaczenia, warunków i trybu udzielania wsparcia w zakresie przetwarzania lub wprowadzania do obrotu

  • produktów rolnych,
  • produktów spożywczych,
  • rybołówstwa,
  • lub akwakultury

w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Małe przetwórstwo — warto poszerzyć wiedzę

Prowadzone przez specjalistów, studia, szkolenia, konferencje w różnych rejonach Polski mogą być źródłem szerszej wiedzy, ale także inspiracją. Mianowicie nie zawsze łatwo podjąć samodzielnie decyzję o profilu gospodarstwa. Tymczasem kontakt ze środowiskiem może podsunąć pomysł.

Warto więc skorzystać z dostępnych ofert.

Przetwórstwo rolno-spożywcze w gospodarstwie rolnym

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, działając w grupie z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, ogłasza nabór na bezpłatne studia podyplomowe pt. „Przetwórstwo rolno- spożywcze w gospodarstwie rolnym”.

Głównym celem studiów jest przekazanie doradcom rolniczym wiedzy. Dodatkowo podniesienie ich kwalifikacje zawodowe w zakresie wymagań dotyczących uruchamiania i prowadzenia działalności produkcji i sprzedaży żywności w zakładach o małej zdolności produkcyjnej.

Warto podkreślić, iż studia będą prowadzone w systemie niestacjonarnym.

Limit miejsc na studia podyplomowe jest ograniczony. Dlatego śpiesz się i nie przegap okazji. Czas masz do 15.09.2024 r.

Szansa na rozwój lokalnej żywności

Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu, w dniach 27–28 sierpnia br. w Warszawie organizuje konferencję pn. „Krótkie łańcuchy dostaw produktów żywnościowych — szansą dla rozwoju lokalnej żywności”.

Warto podkreślić, iż udział w konferencji jest bezpłatny. Do uczestnictwa w niej zachęcamy rolników, przedsiębiorców sektora rolno- spożywczego.

Szkolenie w uprawie ziół i warzyw

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza rolników na dwudniowe szkolenia stacjonarne. Połączone bedzie ono z wyjazdem studyjnym do gospodarstwa oraz z warsztatami. Realizowane w ramach operacji własnej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich pn.: „Uprawa i wykorzystanie ziół i warzyw mało znanych jako alternatywna dla małych gospodarstw”. Wydarzenie będzie miało miejsce 3–4 września 2024 r.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników ze sposobem upraw wybranych gatunków warzyw mało znanych oraz możliwości ich wykorzystania i wprowadzenia do obrotu. To wydarzenie również jest bezpłatne.

Idź do oryginalnego materiału