Wydajny i oszczędny opryskiwacz sadowniczy Kubota XTA

4 miesięcy temu

Sadownicy przy wyborze opryskiwacza kierują się przede wszystkim gwarancją skutecznego oraz ekonomicznego opryskiwania. Kubota w opryskiwaczach serii XTA oferuje zaawansowane rozwiązania, które zapewniają skuteczność sposobu aplikacji środków ochrony roślin. Co jeszcze oferuje opryskiwacz sadowniczy Kubota XTA?

Przyczepiane opryskiwacze sadownicze Kubota serii XTA to najnowsza technologia, którą producent idealnie dopasował do specyfiki gospodarstw sadowniczych.

W skład serii opryskiwaczy Kubota XTA wchodzą aż 22 modele maszyn, które dysponują zbiornikiem głównym o pojemności 1000, 1500, 2000, 3000, a choćby 4000 litrów.

Maszyny wyposażono w wydajne i najwyższej jakości pompy, przekładnie oraz wentylatory. Dysponują także innowacyjną technologią sterowania H3O.

Masz pytania? Zostaw kontakt, by porozmawiać o tym wyjątkowym opryskiwaczu: https://www.traktorykubota.pl/M5002-narrow-plus-xta/

Opryskiwacz sadowniczy Kubota XTA. Rozwiązania techniczne

Opryskiwacze Kubota serii XTA to wydajne urządzenia, które zapewniają operatorowi maksymalny komfort pracy. Maszyny w niektórych modelach wyposażono w przystawkę o odwróconym ciągu, która umożliwia wydajne opryskiwanie wysokich drzew.

– Takie rozwiązanie mamy na przykład w opryskiwaczu Kubota XTA 2420. Powietrze zasysane jest z przodu, co pozwala uniknąć zasysania mieszaniny powietrza i preparatu używanego do opryskiwania. Dzięki takiemu rozwiązaniu maszyna nie zasysa także połamanych gałęzi i oberwanych liści — wyjaśnia Grzegorz Trochimiuk, specjalista ds. produktu Kubota.

Opryskiwacz Kubota XTA. Technologia H3O

Dzięki technologii H3O sterowanie pracą opryskiwacza XTA jest niezwykle proste i precyzyjne. Tablet z dedykowaną aplikacją łączy się bezprzewodowo z opryskiwaczem Kubota XTA i pozwala zaprogramować jego pracę z niezwykłą precyzją. Dzięki temu opryskiwanie staje się o wiele łatwiejsze, a przede wszystkim bardziej ekonomiczne. Możliwe jest np.: ustawienie kąta łopatek wentylatora i wydatku powietrza. W efekcie można zredukować o 25% zużycie środków ochrony roślin oraz zmniejszyć spalanie ciągnika choćby o 4 litry na godzinę pracy.

Użytkownik ma także możliwość ustawienia parametrów pracy opryskiwacza, wprowadzając między innymi dane dotyczące szerokości rzędów, średniej wysokości drzew lub krzewów, a również rodzaju upraw i prędkości pracy maszyny. Aplikacja pozwala na pracę w trybie auto lub manualnym. Dlatego choćby w trakcie oprysku użytkownik może dynamicznie modyfikować parametry, aby jeszcze lepiej dopasować pracę opryskiwacza do warunków.

Nie bez znaczenia jest również zwiększenie bezpieczeństwa operatorów oraz ochrona środowiska. Dzięki lepszemu rozmieszczeniu substancji czynnych na roślinach zmniejsza się ryzyko pylenia i rozprzestrzeniania się preparatów ochronnych poza obszar aplikacji.

Co więcej, po skończonym zabiegu użytkownik ma możliwość przeanalizowania całej wykonanej pracy w domu. Może także odtworzyć poszczególne przejazdy w celu jeszcze dokładniejszej analizy pracy, a także zapisać je w chmurze.

Jakie są zalety opryskiwacza XTA?

Rozwiązania techniczne opryskiwaczy Kubota XTA oraz technologia H3O umożliwiają lepsze rozmieszczenie i przyleganie substancji czynnych na powierzchni roślin. Dzięki temu preparaty ochronne są bardziej skuteczne w zwalczaniu szkodników i chorób.

Poprzez zwiększenie kontaktu substancji czynnych z roślinami, technologia H3O przyczynia się do bardziej efektywnej ochrony. W efekcie może to prowadzić do zwiększenia plonów oraz poprawy jakości owoców. Jednocześnie spadają także wydatki na środki do produkcji — preparaty ochronne, a także paliwo.

Jaki ciągnik do opryskiwacza Kubota XTA?

Ciągnik sadowniczy Kubota serii M5002 Narrow dopasowano idealnie do pracy z opryskiwaczami Kubota serii XTA. Moc jego czterocylindrowego silnika sięga — w zależności od wersji — od 87 do 106 KM, a moment obrotowy od 271,5 do 346 Nm. Moc trafia na koła za pośrednictwem dwóch typów skrzyń biegów. Standardowej z 18 biegami do przodu i taką samą liczbą biegów do jazdy w tył, a także opcjonalnej Dual Speed z półbiegami, która oferuje 36 przełożeń do jazdy w przód i do tyłu.

Odpowiednią trakcję gwarantuje załączany elektro-hydraulicznie napęd na 4 koła z przednią i tylną blokadą mechanizmu różnicowego. W konsekwencji spada ryzyko poślizgu, a tym samym rośnie wydajność i spada zużycie paliwa. Opcjonalnym wyposażeniem ciągnika jest amortyzowana przednia oś.

– Ciągniki sadownicze Kubota serii M5002 Narrow to maszyny, w których na przednim moście zastosowano przekładnię kątową. Dzięki temu gwarantują zwrotność, brak strat mocy podczas skrętu oraz duży prześwit. Konstrukcja przedniej osi oraz montowany w standardzie systemem zacieśniania skrętu Bi-Speed Turn sprawiają, iż ciągniki sadownicze Kubota stanowią niedościgniony wzór zwrotności — wyjaśnia Jakub Czerwiak, specjalista ds. produktu Kubota.

Opryskiwacz sadowniczy z finansowaniem 0%*

Kubota oferuje atrakcyjne warunki finansowania opryskiwaczy Kubota XTA. Jest sześć nowych programów, w tym pięć promocyjnych programów finansowania KUBOTA Finance z oprocentowaniem 0%*. Dzięki nim gospodarstwa sadownicze mogą znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie finansowe dopasowane do ich potrzeb i możliwości. Promocyjnym finansowaniem są również objęte ciągniki Kubota serii M5N.

* Szczegółowe warunki finansowania zostały opisane w umowie. Umowa o finansowanie fabryczne KUBOTA Finance jest zawierana zgodnie ze wzorem stosowanym przez podmiot finansujący. Treści handlowe zamieszczone w tym ogłoszeniu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i mają jedynie charakter informacyjny o możliwych wariantach finansowania nabycia maszyn.

Idź do oryginalnego materiału