Za nami 4FutureDay 2024

builder4future.pl 2 miesięcy temu

Dnia 22 października odbyło się wydarzenie inaugurujące nową edycję programu Builder for the Future. 4FutureDay czyli Dzień Młodego Architekta i Inżyniera zgromadził kilkaset osób, zainteresowanych tematyką zrównoważonego projektowania, roli kobiet i mężczyzn w budownictwie, a także AI i jej wykorzystania w branży.

Kampania Razem dla Lepszej Planety

Podczas tegorocznego 4FutureDay, nastąpiło oficjalne ogłoszenie kampanii społecznej „Razem dla lepszej planety” zainicjowanej przez miesięcznik Builder oraz firmę Cemex. Nasze hasło „RAZEM DLA LEPSZEJ PLANETY” to wezwanie do wspólnego działania – zarówno w obrębie świata biznesu, jak i w środowiskach akademickich, studenckich i eksperckich. Wierzymy, iż tylko kooperacja na szeroką skalę pozwoli nam zmienić sposób myślenia o budownictwie i architekturze. W ramach rozpoczęcia naszej kampanii społecznej, swoje wystąpienie miała jej ambasadorka, arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys, APA Wojciechowski Architekci.

Program Kobiety w Budownictwie – Wyrównywanie Szans

W ramach drugiego panelu zaprezentowano założenia programu Kobiety w Budownictwie – Wyrównywanie Szans oraz ogłoszono program mentoringowy. Podczas tego panelu zostały poruszone zagadnienia z zakresu równości płac kobiet i mężczyzn, wyrównania szans w rozwoju zawodowym, a także zapobiegania molestowaniu i mentoringu. O założeniach programu oraz potrzebach dzisiejszego rynku mówili:

  • Wiktor Piwkowski, ekspert ds. rynku budownictwa i infrastruktury
  • dr hab. inż. arch. Anna M. Wierzbicka, prof. Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Wręczeni nagród w rankingu najlepszych Wydziałów Architektury i Budownictwa:

Tego dnia miało miejsce również wręczenie nagród dla najlepszych Wydziałów Budownictwa i Architektury Builder Ranking Education for the Future Top 2024.

Sprawdź wyniki rankingu:

RANKING WYDZIAŁÓW BUDOWNICTWA

RANKING WYDZIAŁÓW ARCHITEKTURY

AI na Budowie

Przedstawiciele firmy WSC Witold Szymanik oraz Arkance Poland poprowadzili panel dotyczący wykorzystania sztucznej inteligencji w budownictwie i architekturze. Paweł Przybyłowicz z Firmy WSC spróbował znaleźć odpowiedź na pytanie czy AI może być wsparciem kreatywności dla twórców, natomiast Radosław Mazgaj, Arkance Poland tłumaczył jak AI i Autodesk ułatwiają zarządzanie cyfrowymi projektami

Thomas Phifer – architekt z nowojorskiej pracowni o pracy nad Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Gwiazdą 4FutureDay był Thomas Phifer, którego pracownia Thomas Phifer and Partners odpowiadała za projekt i realizację budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej, we współpracy z APA Wojciechowski Architekci. Projektantem konstrukcji i instalacji dla obiektu jest Buro Happold Polska za pomocą którego mogliśmy poznać wiele ciekawych rozwiązań i technologii, ponieważ członkowie Buro Happold wzięli udział w panelu dyskusyjnym: „Rola projektanta, architekta i inżyniera w procesie budowlanym na przykładzie Muzeum Sztuki Nowoczesnej”

Zapraszamy do oglądania fotorelacji:

Idź do oryginalnego materiału