BASF PROCAM CUP 2024

3 miesięcy temu

Wielki finał BASF PROCAM CUP 2024 odbył się 15 czerwca. To był dzień pełen sportowych emocji na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Zwycięzcami wydarzenia zostali piłkarze z Akademii Footbolisty Głusk z województwa lubelskiego.

Na finał BASF PROCAM CUP 2024 do Gdyni przyjechało osiem najlepszych drużyn. Ściśle mówiąc, tych wyłonionych podczas czterech turniejów regionalnych. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, a punktualnie o godzinie 10:00 zabrzmiały pierwsze gwizdki sędziowskie inaugurujące finałową rywalizację.

BASF PROCAM CUP 2024 w Gdyni

W oficjalnym otwarciu turnieju BASF PROCAM CUP 2024 udział wzięli m.in. Michał Ciszak, prezes zarządu PROCAM Polska oraz Artur Juszczyński, dyrektor ds. sprzedaży w firmie BASF Polska. Zafascynowanie obu panów piłką nożną sprawiło, iż już od 8 lat młodzi sportowcy z małych miejscowości i obszarów wiejskich rywalizują o miano zwycięzców turnieju BASF PROCAM CUP.

Cieszę się bardzo, iż kilka lat temu podjęliśmy decyzję o organizacji tego wydarzenia. Uśmiechy na twarzach dzieci, fantastyczna atmosfera na trybunach oraz rywalizacja w duchu zasad fair play to coś, co wszyscy uwielbiamy — komentował Michał Ciszak, prezes zarządu firmy PROCAM Polska.

Michał Ciszak (PROCAM)

fot. BASF

Poza drużynami na finałową rywalizację w Gdyni zjechało wielu kibiców z różnych zakątków Polski. Wspierali oni swoje drużyny w walce o tytuł mistrzowski.

Półfinał BASF PROCAM CUP 2024 — emocje do ostatniego gwizdka

Podczas piłkarskich rozgrywek w Gdyni na brak emocji nie można było narzekać. W fazie grupowej doszło do wielu interesujących starć, które wyłoniły półfinalistów turnieju. Mianowicie, o ile w grupie B już po dwóch kolejkach spotkań wiadomo było, iż awans do finałowej czwórki wywalczą DKS Dobre Miasto i UKS Orlik Mosina, tak w grupie A zacięta rywalizacja toczyła się do samego końca. Ostatecznie pierwsze miejsce zapewnili sobie Asy z Czempinia.

Natomiast o drugiej lokacie decydowało starcie pomiędzy Akademią Footbolisty Głusk a Jantarem Ustka. O ile Jantarowi wystarczał remis, to Głusk do awansu potrzebował zwycięstwa. Emocjonujące starcie zakończyli zwycięsko zawodnicy z Głuska, pokonując Jantar 2:1.

Faza grupowa wyłoniła półfinalistów turnieju. W pierwszym półfinale Asy z Czempinia dość pewnie pokonały zespół UKS Orlik Mosina 6:0. Natomiast w drugim półfinale Akademia Footbolisty Głusk okazała się lepsza od DKS Dobre Miasto zwyciężając 2:0.

Artur Juszczyński (BASF)

fot. BASF/PROCAM

Równolegle do spotkań o miejsca 1–4 toczyła się rywalizacja o miejsca 5–8. W tej potyczce najlepsi okazali się Magicy z Łęczycy, którzy wyprzedzili kolejno: AP Gavię Choszczno, Jantar Ustkę oraz DKS Powiśle Dzierzgoń.

Rywalizacja o trzecie miejsce była widowiskiem 7-bramkowym. W tym starciu emocje sięgały zenitu, ale to jednak DKS Dobre Miasto okazało się lepsze od UKS Orlik Mosiny, zdobywając 4 bramki w meczu, tracąc natomiast 3 gole.

Finał rozgrywek po stronie piłkarzy z Głuska

W meczu finałowym o zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej oraz wyjazd na mecz Reprezentacji Polski grali piłkarze reprezentujący Głusk i Czempin. Asy z Czempina zostali pokonani dwoma golami przez zawodników Akademii Footbolisty Głusk. Ściśle mówiąc, mecz finałowy zakończył się wynikiem 2:0.

Tegoroczny finał rywalizacji na pewno zapisze się na kartach historii naszego turnieju. Poziom sportowy był niezwykle wysoki, ale jak to w sporcie bywa, pierwsze miejsce zająć mogła tylko jedna drużyna. Chciałbym jednak dodać, iż bez względu na zajęte miejsca, wyniki końcowe, dziś tak naprawdę wszyscy uczestnicy finałowej rywalizacji są zwycięzcami. To elitarne grono ośmiu najlepszych drużyn w Polsce, każdemu z osobna należą się wielkie brawa — podsumowywał tegoroczne rozgrywki Artur Juszczyński, dyrektor ds. sprzedaży BASF Polska.

Zwycięska drużyna Akademia Footbolisty Głusk oraz organizatorzy rozgrywek

fot. BASF/PROCAM

Najlepsi z najlepszych

Organizatorzy turnieju przyznali także nagrody indywidualne. Otrzymali je: Aleksander Tynecki (AF Głusk), Kacper Kubacha (Asy z Czempinia), Adam Rutkowski (DKS Dobre Miasto), Igor Skrzypek (UKS Orlik Mosina), Szymon Góra (Magic Łęczyca), Alan Krasowski (Gavia Choszczno), Szymon Wnuk-Lipiński (Jantar Ustka) oraz Paweł Woźniak (DKS Powiśle Dzierzgoń).

BASF PROCAM CUP — krótko o idei

BASF PROCAM CUP to coroczny, organizowany od 2017 roku największy w Polsce turniej dla dzieci z małych miejscowości i wsi (do 25 tys. mieszkańców), na który składają się rozgrywki eliminacyjne i wielkiego finału.
Organizatorami turnieju są firmy z sektora rolniczego. Konkretnie to BASF oraz obchodząca w tym roku jubileusz 20-lecia PROCAM Polska mająca siedzibę główną w Gdańsku.
Każdego roku w imprezie udział bierze ponad 800 uczestników.
W zmaganiach o miano najlepszej drużyny VIII edycji turnieju, od maja do czerwca 2024 r. udział wzięły 32 drużyny. Konkretnie to składające się z chłopców z roczników 2013 i mł. oraz dziewczęta z roczników 2012 i mł. Były to zespoły męskie, żeńskie lub mieszane.
Zakwalifikowane zespoły otrzymują na własność od organizatorów profesjonalny sprzęt sportowy do gry, wyżywienie podczas imprez, puchary, medale, nagrody i upominki.
Tradycyjnie, nagrodą główną dla zwycięzców jest wyjazd na mecz Reprezentacji Polski.
Ideą turnieju jest wytwarzanie emocji, wspieranie, umożliwianie rozwoju i realizacji pasji dzieci z obszarów wiejskich.
Oficjalną maskotką wydarzenia jest FINDUS – Król Pól, a turniejowe hasło to „Pole Do Sukcesu”.
Udział w imprezie jest bezpłatny.

Idź do oryginalnego materiału