Jak poinformował w czasie briefingu prasowego minister infrastruktury, Dariusz Klimczak, najtańsze bilety będą kosztowały już 193 złote. Sprawdziliśmy na stronie przewoźnika, czy w tej cenie uda nam się jeszcze coś kupić.
REKLAMA
Zobacz wideo Tam turyści jeszcze nie latają, a warto:
Ceny biletów do Chorwacji. Ile będziemy musieli zapłacić?
Ceny są na ogół wyższe niż te zapowiadane przez ministra. Być może wynika to z faktu, iż wiele osób, tuż po pierwszych informacjach na temat nowej trasy, kupiło bilety. w tej chwili możemy jeszcze załapać się na pierwsze połączenie. Bilet w drugiej klasie kosztuje 283 złote. Jednak w niedzielę 29 czerwca jego cena jest już znacznie wyższa. Kosztuje 482 złote. A jak wyglądają ceny na sierpień? w tej chwili za większość połączeń z Warszawy musimy zapłacić około 280 złotych.
Jakie są natomiast ceny biletów w drugą stronę? Cena na jedno z pierwszych połączeń, 2 lipca, wynosi 195 złotych. Podobną cenę mają bilety 5 lipca. W niedzielę 7 lipca jest już nieco drożej. Za bilet w drugiej klasie musimy zapłacić 282 złote. Bilety sierpniowe są już wyraźnie droższe. Przykładowo, za połączenie 4 sierpnia musimy zapłacić 482 złote.
Bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawy do Rijeki
Warto wspomnieć, iż pociągi z Polski będą wyjeżdżały we wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Natomiast z Chorwacji - w poniedziałki, środki, piątki i niedziele. Pociąg będzie kursował do końca wakacji. Ostatni raz z Polski odjedzie 29 sierpnia, a z Rijeki - 31 sierpnia. W naszym kraju poza Warszawą do pociągu będzie można jeszcze wsiąść na kilku stacjach - między innymi w Opocznie, Włoszczowie, Zawierciu, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Katowicach, Tychach, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim i Chałupkach. Co sądzisz o połączeniu kolejowym z Warszawy do Rijeki? Zachęcamy do udziału w sondzie i komentowania artykułu.