Ćma bukszpanowa atakuje wiosną i latem krzewy w Polsce
Ćma bukszpanowa jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ gwałtownie się rozprzestrzenia i potrafi w ciągu doby zniszczyć nasze wieloletnie krzaczki. Dlatego należy monitorować rośliny, zaglądać do środkowych gałązek, czy aby nie ma na nich larw, zielono-czarnych gąsienic. W takiej sytuacji należy wykonać zabiegi mechanicznego, biologicznego lub chemicznego zwalczania.
Siatka na kreta to tylko jedna z opcji. Dzięki tym sposobom zapomnisz o kopcach
Siatka na krety, odstraszacze czy inne sposoby, jak pozbyć się kreta są pilnie poszukiwane już od wiosny. Nowe kretowiska na działkach, polach uprawnych i w ogródkach pojawiały się choćby zimą.…
Bardzo ważne, by nie dopuścić do przepoczwarczenia się gąsienic i wylotu nowego pokolenia szkodnika.
Latem posiadacze bukszpanów potwierdzali, iż ćma bukszpanowa ponownie atakuje ich krzewy. We wrześniu szkodniki wciąż były aktywne.
Gąsienica niszczy twój ogród? Sprawdź te sposoby zwalczania ćmy bukszpanowej
Larwy tego motyla działają bardzo szybko, zjadając liście naszych bukszpanowych krzaczków. Skrywa się w gałązkach i w zaledwie dobę potrafi zniszczyć roślinę. Ćma bukszpanowa (Cydalima perspectalis Walk.) to obcy, inwazyjny gatunek motyla wywodzący się z Azji. W Polsce zmagamy się w nią od 2012 roku.
Mechaniczne zwalczanie ćmy bukszpanowej, stosowanie środków biologicznych i chemicznych — to możliwe rozwiązania, gdy szkodnik znajdzie się w naszym ogrodzie. Poznaj ---> metody zwalczania.