Miliard z historią

7 godzin temu

Bank Spółdzielczy w Gnieźnie może pochwalić się bogatą historią sięgającą aż… 1871 roku! Przez lata instytucja stale się rozwijała, budując zaufanie klientów i umacniając swojąpozycję na rynku. Dziś jej suma bilansowa wynosiprawie 1,2 mld zł

Osiągnięcie miliardowej sumy bilansowej to duży sukces w skali bankowości spółdzielczej. Gnieźnieński bank osiągnął ten kamień milowy w ubiegłym roku, dołączając do elitarnego grona placówek, które mają na koncie podobne dokonania.

BS w Gnieźnie to bank z polskim kapitałem, którego wysokość uprawnia do prowadzenia działalności na terenie całego kraju, jednakże lokalność – to najważniejszy priorytet banku. Charakteryzuje się on orientacją na rolnictwo, ale również na samorządy, miasteczka, podmioty gospodarcze oraz klientów indywidualnych, będąc w ten sposób uniwersalną instytucją.

– Mamy bardzo szeroką ofertę tradycyjnych dla bankowości produktów, ale także nowoczesne rozwiązania: bankowość internetową, mobilną, szybkie przelewy, rozliczenia zagraniczne, itp.; niczym nie różnimy się od banków komercyjnych. Jednocześnie stawiamy na doradztwo, partnerstwo, bezpieczeństwo, jesteśmy blisko klienta. Propagując ideę społecznej odpowiedzialności biznesu, wcielamy się często w rolę sponsora i darczyńcy, część zysków angażując w działania społeczne i środowiskowe. W tym roku, który poprzedza Jubileusz 155-lecia banku, aktywnie uczestniczyliśmy w obchodach 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego, jednocześnie wydając specjalną kartę koronacyjną – mówi Babara Borowska, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie.

Wtym banku jedną z grup docelowych jest mała i średnia przedsiębiorczość. Dla niej właśnie utworzono Klub Pierwszej Ligi Biznesu, do którego należy już ponad 35 podmiotów. Partnerzy banku podczas spotkań przekazują wiedzę o zmianach podatkowych, sukcesji czy prowadzeniu działalności gospodarczej, ale także dają klubowiczom możliwość skorzystania z promocji na świadczone usługi. istotną grupą docelową jest także młodzież, bo bank chce wiedzieć, jakie są jej oczekiwania, co w bankowości jest dla niej ważne. W tym celu powołał Młodzieżową Radę Doradczą, która będzie kreatorem nowych rozwiązań.

Co jeszcze? Dużą wagę przywiązuje do spraw ekologicznych. Jako jeden z pierwszych w Polsce wśród podobnych placówek, powołał eksperta do spraw zrównoważonego rozwoju. Prowadzi prelekcje, włącza się w akcje sadzenia drzew, planuje zakup służbowych aut hybrydowych. Bo wielka historia może pięknie współgrać z nowoczesnością.

Idź do oryginalnego materiału