Pakiet Innovation Booster ze wsparciem największego polskiego banku

1 tydzień temu

PKO Bank Polski stworzył ofertę „Pakiet Innovation Booster” dla startupów znajdujących się pod opieką inkubatorów przedsiębiorczości.

W ramach pakietu młode firmy mogą m.in. bezpłatnie korzystać z PKO Konta firmowego Premium oraz wybranych usług dodatkowych, takich jak podpis kwalifikowany, czy rejestracja i hosting pierwszej strony internetowej. Na Innovation Booster składają się także narzędzia, kursy oraz materiały sprawdzone i polecane przez inne startupy.

Jako pierwsze z oferty mogą skorzystać firmy współpracujące z Platformą Startową Start in…

Oferta skierowana jest do inkubatorów przedsiębiorczości, platform startowych i innych ośrodków innowacji, które prowadzą programy wsparcia dla młodych innowacyjnych firm. Finalnymi odbiorcami produktów i usług tworzących pakiet są startupy zakwalifikowane do programów rozwojowych tych podmiotów. Jako pierwsze z oferty mogą skorzystać firmy współpracujące z Platformą Startową Start in…, której liderem jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA.

– Chcemy wspierać startupy na każdym etapie ich rozwoju. Dlatego rozszerzyliśmy zakres naszego dotychczasowego zaangażowania w rozwój środowiska innowacji o ofertę Innovation Booster. To pakiet produktów bankowych, usług dodatkowych i narzędzi, które pomogą startupom postawić stabilnie pierwsze kroki w tworzonym przez nie biznesie. Wierzę, iż pakiet realnie przełoży się na oszczędność czasu w kontekście budowania firmy i jej produktów oraz zmniejszy poziom wkładu środków własnych po stronie startupu. Ofertę kierujemy do organizacji zaangażowanych w inkubację startupów, gdzie posłuży jako dodatkowe narzędzie wsparcia tego procesu. Jako pierwsze skorzystają z niej młode firmy zakwalifikowane do programów Platformy Startowej Start in…. niedługo do programu dołączą także inne podmioty – mówi Marek Myszka, dyr. Biura Innowacji PKO Banku Polskiego

Co w pakiecie?

W ramach Pakietu Innovation Booster startupy mogą bezpłatnie korzystać z PKO Konta firmowego Premium oraz dobranych do ich potrzeb usług dodatkowych, narzędzi i materiałów edukacyjnych. Wśród nich znajduje się m.in. podpis kwalifikowany SimplySign, czy rejestracja i hosting domeny. Pakiet Innovation Booster daje też łatwy dostęp do wartościowej wiedzy w zakresie metod podziału udziałów pomiędzy wspólnikami i pozyskiwania finansowania oraz wzorów najważniejszych dokumentów prawnych.

Jak skorzystać?

Pakiet Innovation Booster przeznaczony jest dla startupów, które znajdują się w programach inkubacyjnych podmiotów, które dołączyły do programu. Pierwszym z nich jest platforma startowa StartIn. niedługo dołączą do niego kolejne podmioty. Lista zaangażowanych inkubatorów, znajduje się na stronie internetowej Pakiet Innovation Booster.

StartIn prowadzi w tej chwili aktywną rekrutację do programu platform startowych. Wszystkie zakwalifikowane do niego startupy mogą otrzymać Pakiet Innovation Booster bezpłatnie. Więcej informacji na temat programu prowadzonego przez Start in…. można znaleźć na stronie internetowej platformy.

Usługi, przewidziane w tym pakiecie stanowią element programu inkubacji i jako usługa dodatkowa są wartością dodaną dla wszystkich ze startupów

– Narzędzie oferowane przez bank w ramach pakietu będzie dostępne dla wszystkich startupów, które będą inkubowane w ramach projektu Platformy Startowe Start in… Usługi, przewidziane w tym pakiecie stanowią element programu inkubacji i jako usługa dodatkowa są wartością dodaną dla wszystkich ze startupów. Serdecznie zapraszamy do składania wniosków i korzystanie z tego rodzaju rozwiązania. w tej chwili trwa nabór do II rundy inkubacji. Wnioski można składać do 7 października br. – mówi Agnieszka Godawska, kier. projektu Platformy Startowe Start in…

Let’s Fintech with PKO Bank Polski

Innovation Booster to kolejna inicjatywa zrealizowana w ramach autorskiej platformy współpracy ze startupami Let’s Fintech with PKO Bank Polski! Bank od wielu lat wspiera rozwój środowiska innowacji w Polsce. Był partnerem licznych programów akceleracyjnych dla startupów, a bankowi eksperci wspólnie z młodymi firmami rozwijają i komercjalizują nowe innowacyjne narzędzia.

Dotychczas przeanalizowali oni prawie 5500 zgłoszonych pomysłów i przeprowadzili ponad 50 pilotaży, które dały 25 konkretnych biznesowych wdrożeń.
Idź do oryginalnego materiału