Pożyczki i kredyty to częste rozwiązanie problemu, jakim są nagle pojawiające się wydatki. Sytuacja komplikuje się, gdy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy w samym środku nocy. Jak powszechnie wiadomo, żaden bank nie udzieli nam wtedy kredytu, pozostaje więc szukać alternatywnych opcji. Mając na uwadze to, iż wiele pożyczkodawców działa całodobowo, pojawia się pytanie – czy pożyczka w nocy jest możliwa? Przyjrzyjmy się wspólnie tej kwestii.
- Czy banki udzielają kredytów w nocy?
- Pożyczka w nocy – czy to możliwe?
- Czy każda pożyczka jest dostępna w nocy?
- Czy pożyczka w nocy jest dostępna dla zadłużonych?
- Kto może sięgnąć po nocną pożyczkę?
- Jakie wymagania spełnić, aby dostać pożyczkę?
- Ile kosztuje pożyczka w nocy?
- Nie tylko pożyczka w nocy – inne sposoby na nagłe wydatki
- Co zamiast pożyczki w nocy?
- Czy pożyczka w nocy to dobry pomysł? Podsumowanie
Czy banki udzielają kredytów w nocy?
Niestety, na chwilę obecną instytucje bankowe nie przewidują opcji udzielania kredytów w nocy. choćby o ile w środku nocy złożymy wniosek o kredyt przez internet, to zostanie on rozpatrzony w godzinach funkcjonowania banku, czyli następnego dnia. Ponadto, banki wypłacają kredyty zwykłym przelewem, co oznacza iż całość musi przejść przez sesje księgowań Elixir.
Kiedy przelew? Kiedy dojdzie przelew? Sesje ELIXIR Kalkulator księgowań
PrzeczytajW porównaniu do pożyczki, kredyt wymaga większej ilości dokumentów. Te najczęściej należy dostarczyć bezpośrednio do placówki. Z racji tego, iż placówki banków nie są czynne w godzinach nocnych, taka opcja nie jest dostępna. Nie ma przy tym znaczenia, czy mowa jest o klientach indywidualnych, czy też o przedsiębiorcach.
Pożyczka w nocy – czy to możliwe?
W przeciwieństwie do bankowych kredytów, pożyczki są o wiele bardziej elastycznym rozwiązaniem. Zainteresowani mogą dobrać do swoich potrzeb nie tylko parametry zobowiązania, ale również sposób złożenia wniosku. Sam wybór firm pożyczkowych również jest o wiele szerszy. Aktualnie na rynku znaleźć można wiele podmiotów, które udzielają całodobowych pożyczek.
Jak to możliwe, iż pożyczka w nocy jest dostępna, a kredyt już nie? Otóż w sporej części przypadków pożyczkodawcy działają jedynie przez internet, nie świadcząc swoich usług w stacjonarnych placówkach. Większość procesów, takich jak odbieranie wniosków i przesył pieniędzy, jest zautomatyzowanych. Firmy pożyczkowe korzystają z rozwiązań takich jak bramki płatnicze i alternatywne metody płatności, aby ominąć sesje Elixir i dostarczyć środki natychmiast.
Czy każda pożyczka jest dostępna w nocy?
Mimo sporej popularności pożyczek, nie każda z nich jest dostępna całodobowo. Może zdarzyć się, iż choćby mimo przyjęcia wniosku w nocy, środki pojawią się na koncie dopiero następnego dnia. Wszystko zależy od sposobu, w jaki działa dana firma pożyczkowa oraz metody wypłaty środków. Wśród pożyczkodawców, oferujących swoje pożyczki 24 godziny na dobę, wskazać można m.in. Vivus i Miloan.
Jeżeli chcemy być absolutnie pewni, iż pieniądze trafią natychmiast na nasze konto, to powinniśmy przeczytać regulamin i podpisywaną umowę. To w tych dokumentach znajdują się informacje dotyczące tego, w jaki sposób i kiedy zostanie przekazana kwota pożyczki.
Czy pożyczka w nocy jest dostępna dla zadłużonych?
Osoby z niską zdolnością kredytową i niespłaconymi zobowiązaniami nie mają szansy na kredyt gotówkowy w banku, co skłania do rozważenia alternatyw. Czy jedną z zapasowych opcji może okazać się pożyczka w nocy? Jak najbardziej, ponieważ pozabankowe firmy mają znacznie mniejsze wymagania, co sprawia iż pożyczki cieszą się wysoką przyznawalnością.
Spora część pożyczek całodobowych zalicza się do kategorii pożyczek bez BIK, czyli produktów finansowych, przy których wpisy do rejestrów nie przekreślają szans na uzyskanie środków. Sięgając po taką pożyczkę warto zachować rozsądek – wiele niespłaconych należności to prosta droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia, z której ciężko później wyjść.
Spirala zadłużenia – co to jest? Jak wyjść ze spirali zadłużenia?
PrzeczytajKto może sięgnąć po nocną pożyczkę?
Mimo iż każda z firm pożyczkowych może stawiać przed zainteresowanymi inne wymagania, to część kryteriów jest uniwersalna i obowiązuje wszędzie. Z tego powodu warto sprawdzić, co będzie chciał zweryfikować pożyczkodawca. W ten sposób unikniemy wysyłania wniosku, który i tak spotkałby się z negatywną odpowiedzią.
Jakie wymagania spełnić, aby dostać pożyczkę?
- kwestie formalne – ukończony 18. rok życia, polskie obywatelstwo, wypełnienie wniosku odpowiednimi informacjami, zawarcie umowy z pożyczkodawcą
- dokumenty – istotny dowód osobisty, czasami również oświadczenie o dochodach
- weryfikacja zdolności kredytowej – otrzymanie pozytywnej decyzji od pożyczkodawcy (często jest to możliwe choćby mimo wpisów do baz BIK)
- dane kontaktowe – aktualny numer telefonu i adres poczty elektronicznej
Ile kosztuje pożyczka w nocy?
Patrząc na to, jak szeroki jest wybór pozabankowych pożyczek dostępnych również w nocy, nie sposób wskazać, ile dokładnie będzie kosztowało skorzystanie z pożyczki w określonej kwocie. Z reguły pożyczki i chwilówki są droższe niż bankowe kredyty, jednak rekompensowane jest to przez wygodę, niższe wymagania i większe możliwości w zakresie personalizacji usługi.
Na koszt pożyczki składa się oprocentowanie, prowizja, a czasem również i koszty przygotowawcze. Jak więc wybrać najlepszą pożyczkę, mając do dyspozycji taką ilość informacji? Produkty finansowe o takim samym okresie spłaty najlepiej porównywać według ich RRSO. Jest to wskaźnik, który pokazuje całkowity koszt zobowiązania w skali roku, włącznie z wszystkimi wymienionymi opłatami.
Nie tylko pożyczka w nocy – inne sposoby na nagłe wydatki
Ten akapit poświęcam osobom, które nie mają możliwości skorzystania z pożyczki lub nie chcą podpisywać kolejnej umowy. Pożyczka w nocy to tylko jedno z rozwiązań, jakie może przydać się przy nieoczekiwanych wydatkach. Istnieje kilka innych możliwości, które również rozwiążą problem z niewystarczającymi środkami.
Co zamiast pożyczki w nocy?
- pożyczka od najbliższych – skorzystanie z pożyczki od rodziny lub znajomych może być dobrym sposobem na szybkie otrzymanie pieniędzy, w szczególności jeżeli dana osoba ma konto w tym samym banku, co my. W niektórych przypadkach taka pożyczka jest również zwolniona z podatku.
- limit na karcie kredytowej lub debetowej – o ile mamy kartę kredytową lub debetową, to nieoczekiwany wydatek jest dobrą okazją, aby skorzystać ze środków na limicie. Warto pamiętać o spłacie w okresie bezodsetkowym, aby nie ponosić dodatkowych kosztów.
- przesył środków z innego konta – szukając w panice dodatkowych środków, warto sprawdzić inne konta w usługach finansowych. Może okazać się iż na naszym koncie PayPal lub na karcie Revolut znajdują się środki, o których dawno zapomnieliśmy.
Czy pożyczka w nocy to dobry pomysł? Podsumowanie
Pożyczka w nocy może okazać się świetnym pomysłem, gdy nie mamy poduszki finansowej, z której moglibyśmy skorzystać w nagłych wypadkach. Kwoty całodobowych pożyczek często zaczynają się już od kilkuset złotych, ale mogą sięgać choćby kilku tysięcy. Elastyczność w kwocie i okresie spłaty sprawia, iż tego rodzaju produkt finansowy trafi w potrzeby wielu osób.
Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do podejmowania rozsądnych decyzji w zakresie finansów osobistych. Warto pamiętać o tym, iż jak każde inne zobowiązanie, nocna pożyczka musi być spłacona terminowo. Nieprzestrzeganie harmonogramu spłaty może skutkować konsekwencjami, takimi jak karne odsetki i windykacja należności.
Źródła:
- https://www.vivus.pl/pozyczka/szybkie-pozyczki-online
- https://miloan.pl/static/pozyczka-chwilowka-w-weekend