Jerome Powell nagle wydał oświadczenie. Rynek krypto zareagował natychmiast

1 rok temu

Najnowsza wypowiedź przewodniczącego Rezerwy Federalnej, którym jest Jerome Powell, wywołała sporą dyskusję nie tylko na tradycyjnych rynkach finansowych, ale także w ekosystemie kryptowalut.

W nieplanowanym wcześniej wystąpieniu Powell zasugerował możliwość wstrzymania przez bank centralny wydłużonej serii podwyżek stóp procentowych, w zależności od kontynuacji ostatnich postępów w zakresie inflacji. Chociaż jego spostrzeżenia dotyczyły przede wszystkim długoterminowych rentowności obligacji skarbowych, implikacje dla kryptowalut, w tym Bitcoina i innych aktywów cyfrowych, są godne uwagi.

Co miał na myśli Jerome Powell?

Jak wszyscy doskonale wiemy, nastroje na tradycyjnych rynkach finansowych często mają wpływ na rynek kryptowalut. Kiedy oczekuje się, iż tradycyjne rynki będą osiągać dobre wyniki lub wykazywać stabilność, inwestorzy instytucjonalni są czasami bardziej skłonni do dywersyfikacji swoich portfeli i odkrywania bardziej ryzykownych aktywów.

Wskazanie przez Powella potencjalnej przerwy w podwyżkach stóp procentowych może być postrzegane jako czynnik stabilizujący dla tradycyjnych rynków. jeżeli rynki te zareagują pozytywnie, możemy być świadkami napływu środków do sektora kryptowalut jako strategii dywersyfikacji.

Wraz z sugestią Powella dotyczącą utrzymania obecnych stóp procentowych istnieje możliwość niższej rentowności tradycyjnych instrumentów finansowych. Może to zwiększyć atrakcyjność jako środka przechowywania wartości, skłaniając zarówno inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych do alokowania większej ilości środków w Bitcoina.

Co z DeFi?

W tym miejscu należy podkreślić, iż zdecentralizowany sektor finansowy (DeFi) w ekosystemie kryptowalut jest szczególnie wrażliwy na zmiany stóp procentowych. Platformy DeFi oferują yield farming i możliwości stakingu, które czasami mogą zapewnić zwroty znacznie przekraczające tradycyjne instrumenty. jeżeli Fed utrzyma stopy procentowe na stałym poziomie, różnica w zyskach między tradycyjnymi produktami finansowymi a DeFi może się zwiększyć.

Dodajmy również, iż szersza niepewność związana z globalnymi warunkami gospodarczymi, stopami inflacji i polityką banków centralnych często działa jako katalizator dla inwestorów do dywersyfikacji swoich portfeli. Kryptowaluty, jako aktywa nieskorelowane, stanowią naturalny wybór do dywersyfikacji portfela.

Idź do oryginalnego materiału